728x90 AdSpace

• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

Ο Παναθηναϊκός νίκησε το Παγκράτι στο μπάσκετ

Η ομάδα μπάσκετ U22 του Παναθηναϊκού δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στο Παγκράτι και επικράτησε εκτός έδρας με 89-50. Κορυφαίοι οι Διαμαντάκος, Παπαγιάννης.
    Οι πράσινοι δυσκολεύτηκαν από το Παγκράτι μόνο στην πρώτη περίοδο, όπου βρέθηκαν να προηγούνται με 27-22. Στην δεύτερη περίοδο, ανέλαβαν δράση οι Διαμαντάκος και Παπαγιάννης με αποτέλεσμα το Τριφύλλι να κάνει επιμέρους σκορ στο δεκάλεπτο 24-6 και έκλεισε το ημίχρονο στο +23 (51-28).
    Από εκεί και πέρα η αναμέτρηση απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τους παίκτες του Παναθηναϊκού ν' αυξάνουν την διαφορά και να φθάνουν στο τελικό 89-50.
    Τα δεκάλεπτα: 22-27,28-51, 38-74, 50-89
    Παναθηναϊκός (Παπαδόπουλος): Κόνιαρης 9(1), Λούντζης 2, Κακαργιάς 4(1), Μπέλη 3, Σταύρος 6, Παπαιωάννου 3(1), Ιορδάνου 7(1), Γκάτζο 7(1), Θεοδωράκος 5(1), Διαμαντάκος 20, Παπαγιάννης 17, Χαραλαμπόπουλος 6